*

Jarpan blogi Ajatuksia ja kommentteja elämästä

Käyttäjän tiedot

Käyttäjän jarilindstrom kuva
Blogien osoitteet
http://jarilindstrom.puheenvuoro.uusisuomi.fi
http://jarilindstrom.vapaavuoro.uusisuomi.fi
Nimi
Jari Lindström
Kansanedustaja
Kunta
Kouvola

Käyttäjän esittely

Sininen eduskuntaryhmä Oikeus-ja työministeri 29.5.2015 - 5.5.2017, työministeri 5.5.2017 - Työelämä- ja tasa-arvovaliokunta (jäsen) 03.05.2011 - 21.04.2015 Ympäristövaliokunta (jäsen) 03.05.2011 - 21.04.2015 Perustuslakivaliokunta (varajäsen) 05.05.2015 - 28.05.2015 Sosiaali- ja terveysvaliokunta (jäsen) 05.05.2015 - 28.05.2015 Eduskuntaryhmä: Perussuomalaisten eduskuntaryhmä 20.04.2011 - Tehtävät eduskuntaryhmässä: Perussuomalaisten eduskuntaryhmä (2. varapuheenjohtaja) 01.07.2011 - 02.02.2014 Perussuomalaisten eduskuntaryhmä (puheenjohtaja) 03.02.2014 - 31.05.2015 Perussuomalaisten eduskuntaryhmä työvaliokunta (jäsen) 30.06.2011 - 02.02.2014 Perussuomalaisten eduskuntaryhmä työvaliokunta (puheenjohtaja) 03.02.2014 - 31.05.2015 Kouvolan kaupunginvaltuutettu 2009- Kymenlaakson liiton hallitus 2009-

Uusimmat kirjoitukset